برنامه نامزدهای استانی (PNP)

اگر می خواهید از طریق برنامه نامزد استانی (PNP) به کانادا مهاجرت کنید، یک کانادایی استان یا منطقه باید شما را نامزد کند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که برای PNP در استان یا منطقه ای که در آن هستید درخواست دهید می خواهند حل و فصل کنند برای واجد شرایط بودن، باید مهارت ها، تحصیلات و تجربه کاری را داشته باشید باید در کانادا مستقر شوید و از خود و خانواده خود حمایت کنید.

استان یا قلمرو ارزیابی خواهد کرد که آیا شما قادر خواهید بود از نظر اقتصادی یا نیروی کار آنها را برآورده کنید نیازهای بازار و نیازهای کانادا. آنها می توانند به شما بگویند که پردازش شما چقدر طول می کشد کاربرد.

بعد از اینکه استان یا منطقه درخواست شما را تایید کرد، مرحله بعدی شما درخواست است اقامت دائم در مدت زمانی که آنها تعیین می کنند. استان یا قلمرو اجازه خواهد داد شما می دانید که آیا باید از طریق سیستم اکسپرس اینتری درخواست دهید یا از طریق عادی فرآیند برنامه:

نامزدی تحت یک جریان PNP اکسپرس اینتری: اگر قبلاً در اکسپرس اینتری نیستید استخر، باید مشخصات اکسپرس اینتری را تکمیل کرده و در استخر پذیرفته شوید. شما می‌توانید این فرآیند را با استفاده از ابزار Come to Canada شروع کنید.

یا

نامزدی تحت یک جریان PNP غیر اکسپرس اینتری: متقاضیان مقیم دائمی که نامزد شده تحت یک جریان PNP غیر اکسپرس اینتری باید برای اقامت دائم با استفاده از روند برنامه منظم

روند انتخاب و شرایط برای دریافت گواهی نامزد استانی ممکن است متفاوت باشد از یک استان به استان دیگر وب‌سایت‌های آن‌ها را بررسی کنید تا دریابید که قبلاً چه کاری باید انجام دهید شما درخواست می کنید

توجه: استان کبک مهاجران خود را انتخاب می کند. اگر می خواهید در آنجا زندگی کنید، تماس بگیرید وزارت مهاجرت، د لا تنوع و گنجاندن کبک. این برنامه است برای کارگرانی که:

دارای مهارت، تحصیلات و تجربه کاری برای کمک به اقتصاد یک کشور خاص است استان یا قلمرو می خواهند در آن استان زندگی کنند و می خواهند ساکن دائم شوند از کانادا

هر استان و منطقه پانوشت* «جریان‌های» خاص خود را دارد (برنامه‌های مهاجرتی که هدف قرار می‌گیرند گروه های خاص) و الزامات. به عنوان مثال، در یک جریان برنامه، استان ها و مناطق ممکن است هدف قرار دهد:

  • دانش آموزان
  • افراد تجاری
  • کارگران ماهر
  • کارگران نیمه ماهر
  • گزینه های برنامه را درک کنید

نحوه درخواست شما بستگی به جریان برنامه نامزد استانی دارد که برای آن درخواست می دهید. شما ممکن است نیاز به درخواست با استفاده از فرآیند مبتنی بر کاغذ یا با فرآیند آنلاین از طریق Express داشته باشد ورود

به عنوان بخشی از این فرآیند، باید یک معاینه پزشکی را پشت سر بگذارید و یک چک پلیس بگیرید (گواهینامه). همه باید این چک ها را داشته باشند، مهم نیست در کجای کانادا زندگی می کنند.


فرآیند مبتنی بر کاغذ

در فرآیند مبتنی بر کاغذ:

شما برای نامزدی تحت یک جریان غیر اکسپرس اینتری به استان یا منطقه درخواست می دهید. شما باید شرایط واجد شرایط بودن استانی را که شما را نامزد می کند برآورده کنید. یک بار که دارید نامزد شده اید، یک درخواست کاغذی برای اقامت دائم به اداره مهاجرت ارسال می کنید، پناهندگان و شهروندی کانادا

شما باید یک معاینه پزشکی بگذرانید و یک چک پلیس (گواهی) بگیرید. همه باید داشته باشند این چک ها، مهم نیست که در کجای کانادا زندگی می کنید.

زمان پردازش درخواست بیشتر از اکسپرس اینتری است.

نحوه درخواست از طریق فرآیند مبتنی بر کاغذ


فرآیند اکسپرس اینتری

در فرآیند اکسپرس اینتری آنلاین، 2 روش برای درخواست وجود دارد:

شما با استان یا منطقه تماس می گیرید و برای نامزدی تحت اکسپرس اینتری درخواست می دهید جریان

اگر استان یا منطقه با معرفی شما موافقت کرد، یک نمایه اکسپرس انتری ایجاد می کنید (یا اگر قبلاً نمایه خود را دارید به روز کنید) و نشان دهید که نامزد شده اید.
یا
شما یک نمایه اکسپرس اینتری ایجاد می کنید و استان ها و مناطق مورد علاقه خود را نشان می دهید که در.

اگر یک استان یا منطقه یک "اعلان علاقه" به حساب شما ارسال کند، شما مستقیما با آنها تماس بگیرید

شما برای جریان Express Entry آنها درخواست می دهید:

اگر نامزد شوید، استان آن را از طریق حساب شما به شما پیشنهاد می دهد و شما می پذیرید آن را به صورت الکترونیکی

در هر دو مورد:

شما باید شرایط واجد شرایط بودن استان یا منطقه را داشته باشید. و، شما باید ارسال کنید یک نمایه اکسپرس اینتری و نشان دهید که حداقل معیارهای اکسپرس اینتری را دارید، از جمله واجد شرایط بودن برای یکی از برنامه های مهاجرتی که پوشش می دهد. اگر دعوت شده اید درخواست، شما یک درخواست الکترونیکی به IRCC ارسال می کنید.