پناهندگان و پناهجویان

پناهندگی و پناهندگی

کانادا از نظر شاخص آزادی در بین 10 کشور برتر قرار دارد. در حالی که کانادایی ها تجملات زندگی با کیفیت را تجربه کنید، بسیاری از نقاط جهان چندان خوش شانس نبوده اند. دلایل زیادی باعث می شود افراد برای زندگی بهتر تصمیم به مهاجرت بگیرند. با این حال، در برخی موارد، این تصمیم بیشتر ضمنی است تا انتخاب شده. یک فرد ممکن است کشور خود را ترک کند نیروی ناشی از جنگ یا سایر مسائل تهدید کننده زندگی. با در نظر گرفتن این موضوع، سازمان ملل متحد الف را تعریف می کند پناهنده به عنوان کسی که به دلیل آزار و اذیت، جنگ، یا مجبور به ترک کشور خود شده است خشونت


کانادا و کمک جهانی

در حالی که کانادا به دلیل کمک های بین المللی خود شناخته شده است، پناهجویان به دلایل قانونی نیاز دارند اجازه ورود داده شد بیش از 60 هزار مدعی پناهندگی توسط CBSA و IRCC در سال 2019 مورد رسیدگی قرار گرفتند. اگرچه همه موارد مهم هستند، اما با آنها یکسان رفتار نمی شود. پناهجویان در حال فرار جنگ در سوریه و عراق به گونه‌ای متفاوت از جنگ‌های بی‌خانمان‌هایی که توسط سوریه رها شده‌اند، انجام خواهد شد زلزله در هائیتی

دانستن این نکته حائز اهمیت است که در حالی که حقوق بین الملل پناهندگی را به رسمیت می شناسد، کشورها نیز چنین هستند موظف به ارائه آن نیست، از این رو پناهندگی نمی تواند تضمین شود و کشورها فقط ممکن است حفاظت موقت را فراهم کند.


ورود به کشور مقصد

بر اساس کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان، هیچ مجازاتی برای ورود به الف وجود ندارد اگر از یک مکان خطرناک آمده باشد و خود به آن کشور گزارش داده باشد، به طور غیرقانونی کشور را گزارش می دهد مسئولین. در کانادا، بخش حفاظت از پناهندگان (RPD) و بخش تجدید نظر پناهندگان (RAD) درخواست های پناهندگان را برای تعیین وضعیت پناهندگی ارزیابی می کند. برای ادعای پناهندگی، یکی باید در کانادا باشد و تحت حکم حذف قرار نگیرد. این ادعا را می توان در هر بندری مطرح کرد ورود به کانادا که به معنای فرودگاه، بندر دریایی یا مرز زمینی است. اگر خارج از کانادا، ممکن است فرد به ارجاع از سازمانی مانند سازمان ملل نیاز داشته باشد. برای تطبیق در فرآیند، مرکز اسکان مجدد با دفاتر محلی برای یافتن مقصد مناسب شهری همکاری می کند برای پناهندگان بر اساس چیزهایی مانند زبان آنها، خواه آنها خانواده و دوستان داشته باشند در کانادا، جوامع فرهنگی و مذهبی در منطقه، نیازهای پزشکی، و در دسترس بودن خدمات تسویه حساب


الزامات واجد شرایط بودن

برای واجد شرایط بودن برای آمدن به کانادا به عنوان پناهنده:

 • توسط یک سازمان ارجاع پناهندگان یا حامیان مالی خصوصی ارجاع شده است
 • با تعریف طبقه پناهنده در خارج از کشور یا طبقه پناهندگی کشور مطابقت داشته باشید
 • نشان دهید که هیچ راه حل بادوامی وجود ندارد
 • بررسی های پزشکی، امنیتی و جنایی را بگذرانید

هیئت مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRB) ادعاهای پناهندگی را پیش بینی می کند و ممکن است یک افراد واجد شرایط نیستند اگر:

 • توسط کشور دیگری به عنوان پناهنده کنوانسیون شناخته می شوند که می توانید به آن بازگردید
 • در کانادا وضعیت شخص محافظت شده اعطا شد
 • از طریق مرز کانادا و ایالات متحده وارد شد
 • ادعای پناهندگی را در کشور دیگری مطرح کرده اند، همانطور که از طریق اشتراک گذاری اطلاعات تایید شده است
 • به دلایل امنیتی یا به دلیل فعالیت مجرمانه یا انسانی در کانادا قابل پذیرش نیستند نقض حقوق
 • ادعای پناهندگی قبلی داشت که واجد شرایط نبود
 • ادعای پناهندگی قبلی را مطرح کرد که توسط IRB رد شد
 • ادعای پناهندگی قبلی را رها کرد یا پس گرفت

دو نوع متقاضی وجود دارد. کسانی که خارج از کشور خود هستند و قادر به بازگشت نیستند پناهندگان کنوانسیون دلایل عدم امکان بازگشت عبارتند از آزار و اذیت بر اساس نژاد، مذهب، دیدگاه های سیاسی، ملیت و گرایش جنسی. شخصی که قبلاً وارد شده است کانادا و به دلیل خطر شکنجه، خطر ابتلا به آنها نمی توانند به کشور خود بازگردند زندگی یا خطر رفتار یا مجازات ظالمانه یا غیرعادی فردی است که نیاز به حمایت دارد.


رد وضعیت پناهندگی

در صورت رد وضعیت پناهندگی، فرد ممکن است ادعا کند که بازگشت به کشور خود چنین خواهد بود جان آنها را به خطر انداخته و درخواست رسیدگی قضایی می کنند.


وضعیت پناهندگی اعطا شد

اگر درخواست پذیرفته شود و به فرد وضعیت پناهندگی داده شود، مرحله بعدی انجام خواهد شد برای درخواست اقامت دائم کانادا باشد. پناهندگان اغلب برای اسکان نیاز به کمک دارند کشور جدید آنها و دولت از چالش ها آگاه است. بنابراین برنامه های اجتماعی مانند برنامه کمک به اسکان مجدد برای کمک به پناهندگان برای سازگاری با زندگی در آنجا وجود دارد کانادا به عنوان بخشی از این برنامه، دولت خدمات و درآمد تا یک سال را ارائه می دهد یا تا زمانی که زودتر بتوانند از خود حمایت کنند. تحت این برنامه، متقاضیان دریافت می کنند موارد زیر برای 4 تا 6 هفته اول:

 • از آنها در فرودگاه یا سایر بندرهای ورودی استقبال کنید
 • کمک به پیدا کردن یک مکان موقت برای زندگی
 • کمک به پیدا کردن یک مکان دائمی برای زندگی
 • ارزیابی نیازهای آنها
 • اطلاعات و کمک به آشنایی با کانادا و ارجاع به سایر استان های فدرال و استانی برنامه ها و سایر خدمات تسویه حساب.

خدمات

طرد شدن. امتناع. کنترل آسیب. اینها چیزهایی هستند که امیدواریم با استخدام با آنها روبرو نشوید یک وکیل مهاجرت اگرچه استخدام وکیل طبق قانون الزامی نیست، اما مهاجرت فرآیند دشوار و اغلب گیج کننده است. با مراجعه به وکیل مهاجرت می توانید قرار دهید خیالتان راحت باشد و اجازه دهید متخصصان در طول سفر به شما کمک کنند.